Eşikler

         Ziyaretçilerinizi ürünü satın almaya ikna ettiğiniz alanlardan olan ürün açıklamaları kısmında yapılması gerekenlerden kısaca bahsedeceğiz. Bu alan ziyaretçinizi müşteriye dönüştürmek için kullanabileceğiniz alanlardan sayılabilir. Bu kısım aynı zamanda organik arama sonuçlarında üst sıralarda yer almak için kullanılmaktadır. Çoğu zamanda rakipler tarafından yapılan ürün açıklamaları kopyalanarak eklenmekte. Bu yöntem e- ticaret firmalarının organik aramalar sonucunu da olumsuz etkilemektedir.

        Hem organik arama sonuçlarında başarılı bir sıralamada yer alabilmek hem de ziyaretçilerinizi ürünü satın almaya ikna edebilmek için özgün içerikler kullanarak, her ürün için açıklamaları tek tek yazın. Peki ziyaretçilerinizi etkileyerek e-ticaret te satın aldıran ürün açıklamaları nasıl yazılmalı? İşte bazı ipuçları:

1. Kendinizi ziyaretçilerinizin yerine koyun
Siz alıcı olsaydınız ürün açıklamalarında neler okumak isterdiniz?  Ürün açıklamalarını mutlaka basit yazın

2. Ürünün faydaları ile ziyaretçilerinizi etkileyin
Ürünlerinizin özelliklerini ön plana çıkarın. Sattığınız ürünlerin özelliklerini siz çok iyi biliyor olabilirsiniz. Ama müşteriniz bunlardan habersiz olabilir. Müşterilerinizin ilgisini çekebilecek özellikleri mümkün olduğunca ön plana çıkarın.


3. Rakiplerinizden farklı olun
Rakiplerinizin ürün açıklamalarını inceleyin. Onlardan farklılaştığınız noktada ziyaretçinizi etkileyebilirsiniz. Herhangi bir ürününüz için “mükemmel verim”, “mükemmel tasarım” ve benzeri ifadeler kullanmayın. Bunları rakipleriniz de zaten kullanıyor.

4. Müşterilerinizin aklında kalacak açıklamalar yapın
Ziyaretçilerinizin aklında kalmaya çalışın. Yapılan araştırmalara göre eğer bir kişinin aklında bir ürün varsa, bu ürüne karşı satın alma isteği giderek arttığı söylenmekte.

5. Kısa hikayelerle anlatımı basitleştirin
Ürünlerinizle ilgili ziyaretçilerinize hikayeler anlatın. Anlattığınız hikayelerde ziyaretçileriniz kendilerini o ortamda hayal ederek keyifli anlar hayal etmesini sağlayın.

6. Kolay okunabilir açıklamalar yazın
Şekil itibari ile paragraf halinde özelliklerden bahsetmeyin. Bu okuyucu için sıkıcı olabilir. Ürün ile çok fazla ilgili olmayan ziyaretçilerinizin büyük çoğunluğu açıklama kısmına bir göz gezdirip geçecektir. Bu nedenle şekil itibari ile açıklamaların kolay okunabilir olmasına özen gösterin. Özellikleri maddeler halinde yazarak, yazıların fontlarını okunabilecek boyuta getirerek ya da yeterli miktarda boş alan bırakarak açıklamanın okunurluğunu artırabilirsiniz.

>

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Eşikler

  • Görüntüleme: 1299
  • Ürün Kodu: cb08
0Adet Satıldı
  • 14,00₺

Mevcut Seçenekler:

         Ziyaretçilerinizi ürünü satın almaya ikna ettiğiniz alanlardan ola..
12,00₺
         Ziyaretçilerinizi ürünü satın almaya ikna ettiğiniz alanlardan ola..
14,00₺
Soromatik Yeni
Bu devrim niteliğindeki soroban, boncukları dokunmaya duyarlı ışıklı düğmeler biçiminde dijital bir ..
16,00₺

E-Ticaret Sistemleri